• Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu zobowiązuje się zapewnić

dostępność  swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r.

o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: https://spgrodziec.edupage.org.

• Data pierwszej publikacji strony internetowej: maj 2005 roku
    • Data publikacji strony internetowej po zmianie: 18.05.2020 roku

STATUS  POD  WZGLĘDEM  ZGODNOŚCI Z  USTAWĄ

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.

PRZYGOTOWANIE  DEKLARACJI  W  SPRAWIE  DOSTĘPNOŚCI

• Deklarację sporządzono dnia: 20.01.2021 roku.
    • Deklaracja została poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 21.01.2021 roku.
    • Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada Krzysztof Nowicki.
    • E-mail: spgrodziec@konin.lm.pl
    • Telefon: 63 2485420

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu;
    • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu;
    • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej;
    • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie;
    • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni.

Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

SKARGI I ODWOŁANIA

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu

do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich (www.rpo.gov.pl ).

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Do szkoły dostępne są dwa wejścia od ulicy Głównej. Jedno wejście jest dla uczniów

klas I, drugie dla pozostałych uczniów. Do obydwu wejść prowadzą schody. Pracownicy kuchni mają oddzielne wejście od strony parkanu kościelnego. Wejścia są dostępne w godzinach pracy szkoły. Wejścia od innych stron otwierane są tylko okazjonalnie. Do budynku szkoły przylega budynek hali sportowej wyposażony w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Nad wszystkimi wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome

i słabowidzące. Wewnątrz budynków nie ma udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Budynek szkolny podzielony jest na 3 części oraz halę sportową. Część C posiada 2 kondygnacje. Budynek nie posiada wind. Na wydzielonym placu przed szkołą znajduje się parking dla samochodów osobowych. Wyznaczono na nim jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

W szkole jest możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego. Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.

22.01.2021 19:26 | więcej »